Hakkımızda

FarmX Teknoloji, Tübitak 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği ile Çanakkale Teknopark bünyesinde kurulmuş olan genç ve iddialı bir teknoloji şirketidir. FarmX Teknoloji, sistem süreçlerini ve/veya bitkilerin ve hayvanların yaşam kalitesini izlemek, teşhis etmek ve iyileştirmek için akıllı ölçüm ve kontrol sistemleri sunar.

FarmX Teknoloji, çiftçi ve tarım makinaları üreticileri için hassas tarım ve hayvancılık çözümleri sağlar.

Bunu gerçekleştirmek için, FarmX algoritmalar geliştirmiş ve bunları hayvan ve bitki sağlığı takibi alanında uygulamak için sağlam bir uzmanlık oluşturmuştur. Bu algoritmalar uygulamaya özeldir ve FarmX'in yeni, son teknoloji ürünleriyle birlikte müşterilerin sahip olduğu mevcut makine ve sistemlere (biçerdöver, traktör, ekim makineleri, ilaçlama makineleri, gübre serpme makineleri, lazer tesviye makineleri, akılı süt sağım makineleri, sürü yönetim sistemleri) entegrasyonu için uygun hale getirilmiştir.

Ekibimiz, sağlam, yüksek performanslı, kullanıcı dostu ve güvenilir ölçüm ekipmanları ile araştırmacılara yardımcı olabilmekte, sensörlere dayalı ölçümler ve akıllı kontrol sistemleri geliştirerek otomasyon konularında mühendislik danışmanlığı sağlamaktadır.

FarmX olarak, hayvanlardan ve bitkilerden alınan nesnel, gerçek zamanlı ölçümleri, canlıyı neyin tükettiği ve neyin enerji sağladığına dair değerli, kişiselleştirilmiş görüşlere çevirerek müşterilerimizin sahip olduğu hayvanların ve bitkilerin, sağlığını ve performansını iyileştirmeye kararlıyız.